Bakterie do gleby – EcoGerm Soil

 

Preparat doglebowy zawierający naturalne szczepy bakterii saprotroficznych w dużym stężeniu oraz pożywkę startową. Pozytywnie wpływa na wzrost żyzności gleby – odbudowuje jej warstwę próchniczą oraz zwiększa potencjał retencyjny i sorpcyjny. Redukuje szkodliwe bakterie, pleśnie i wirusy, co ogranicza choroby roślin i podnosi wydajność plonów. Mikroorganizmy wchodzące w skład EcoGerm Soil przyspieszają rozkład materii organicznej i pełnią ważną rolę w obiegu pierwiastków. Dzięki temu ułatwiają roślinom pobieranie składników odżywczych z gleby i przywracają w niej równowagę mikrobiologiczną.

Bakterie do gleby - EcoGerm Soil

  1. Ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska
  2. Przywraca równowagę mikrobiologiczną gleby
  3. Wpływa na wzrost żyzności gleby i podnosi wydajność plonów
  4. Przyspiesza ukorzenianie się roślin
  5. Odbudowuje warstwę próchniczną gleby
  6. Przyspiesza rozkład materii organicznej
  7. Zapobiega wyjaławianiu gleby
  8. Redukuje szkodliwe bakterie, pleśnie i wirusy
  9. Dostępny w opakowaniu 100 ml

 

Sposób aplikacji: po rozcieńczeniu z wodą stosować w formie oprysku glebowego w okresie przedsiewnym lub w dowolnej innej fazie uprawy. Aplikację najlepiej wykonać w taki sposób, aby zapewnić dobre wymieszanie preparatu z wierzchnią warstwą gleby. Nie stosować podczas silnego promieniowania słonecznego. Na dnie butelki może tworzyć się naturalny osad – przed użyciem koniecznie wstrząsnąć.

 

Dawkowanie: 100 ml preparatu na 30 l wody.

 

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej +30°C z dala od żywności, napojów i pasz dla zwierząt. Podczas aplikacji preparatu nie palić tytoniu, nie spożywać posiłków i napojów. Po użyciu dokładnie umyć części ciała, które miały styczność z preparatem. W przypadku połknięcia, skontaktować się z lekarzem. Chronić przed dziećmi.

Warto wiedzieć

EcoGerm Soil regeneruje mikroflorę glebową – wzbogaca środowisko glebowe o niepatogenne mikroorganizmy.

Preparat redukuje niebezpieczne dla roślin bakterie, wirusy i grzyby, co wpływa na mniejsze zużycie środków ochrony roślin.

W skład EcoGerm Soil wchodzą niepatogenne szczepy specyficznych bakterii glebowych: tlenowych i beztlenowych.

EcoGerm Soil charakteryzuje się bardzo wysoką koncentracją bakterii i jednym z bogatszych składów mikrobiologicznych w porównaniu do preparatów o podobnym działaniu dostępnych na rynku.

Struktura gruzełkowata gleby, której sprzyja EcoGerm Soil, stwarza korzystne warunki do kiełkowania nasion i prawidłowego rozwoju sytemu korzeniowego roślin.

Najczęściej zadawane pytania

Jak często można stosować oprysk preparatem EcoGerm Soil?

Zabieg można powtarzać 2-3 razy w okresie wegetacyjnym.

 

W jaki sposób bakterie glebowe EcoGerm Soil przyczyniają się do zwiększenia wydajności plonów?

Składniki pokarmowe stosowane w nawozach mineralnych są pobierane przez rośliny zazwyczaj tylko w kilkunastu procentach. Gleba może być zatem bogata w składniki pokarmowe, ale ich dostępność dla roślin jest niewielka. Bakterie mają zdolność przemiany trudno rozpuszczalnych związków mineralnych do form łatwo dostępnych dla roślin. Ponadto uwalniają składniki pokarmowe ze złożonych związków organicznych. Bakterie zawarte w EcoGerm Soil  poprawiają efektywność nawożenia oraz udostępniają roślinom pierwiastki znajdujące się w glebie. W efekcie EcoGerm Soil sprzyja dostępności składników pokarmowych, co pozwala uzyskać lepsze plony.

 

Jak bakterie mogą przyspieszać ukorzenianie roślin?

Bakterie zawarte w EcoGerm Soil wytwarzają hormony i enzymy, które pozwalają roślinom lepiej się ukorzenić i łatwiej pobierać składniki pokarmowe. Zasiedlając strefę korzeniową roślin, wytwarzają związki, które ułatwiają roślinom pobieranie trudno przyswajalnych form fosforu, ale także azotu, potasu, manganu i żelaza.

Zamów