EcoGerm Starter

To innowacyjny na skalę światową starter bakteryjny do oczek wodnych i stawów. Zawiera wyszukane, naturalne szczepy bakterii autotroficznych w bardzo dużym stężeniu. Preparat natychmiast aktywuje życie biologiczne w filtrach i innych strefach filtracyjnych, zapewniając równowagę biologiczną w zbiorniku wodnym. Zawiera bakterie szybko utleniające amon, amoniak i azotyny. Polecany do silnie obciążonych zbiorników wodnych, w szczególności z karpiami Koi. W jednym gramie zawiera ponad miliard aktywnych mikroorganizmów.

Preparat EcoGerm Starter:

  1. Starter bakteryjny w bardzo dużym stężeniu;
  2. W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
  3. Szybko działający – natychmiast poprawia stan wody w oczku wodnym lub w stawie;
  4. Szczególnie polecany do stosowania wiosną lub przy ponownym uruchamianiu filtracji;
  5. Zalecany jest również do uzupełniania w przypadku wymiany wody lub po oczyszczeniu filtra;
  6. Zawiera naturalne szczepy niepatogennych bakterii w bardzo dużym stężeniu;
  7. Skutecznie i bardzo szybko redukuje związki azotu i trujący amoniak;
  8. W 1 gramie produktu znajduje się ponad miliard pożytecznych mikroorganizmów.

Sposób aplikacji: rozsypujemy w filtrze lub po wodzie. 100 g preparatu na każde 10 000 litrów wody. Środek może zostać użyty jeśli temperatura wody w zbiorniku przekracza 8°C. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po kilku dniach.

Warto wiedzieć

Preparaty EcoGerm Starter są obecnie bezkonkurencyjnymi preparatami bakteryjnymi używanymi do naturalnego oczyszczania oczek wodnych i stawów z rybami. Działają bardzo szybko i wielotorowo.

Zadaniem wprowadzonych do środowiska wodnego mikroorganizmów jest szybka inicjacja tlenowych procesów respiracji, degradacji oraz mineralizacji zanieczyszczeń organicznych.

EcoGerm Starter buduje lub wspomaga naturalnie występująca w zbiorniku mikroflorę bakteryjną, promieniowce i mikrogrzyby wodne w odnowie zakłóconych procesów samooczyszczania się wód.

Zanieczyszczające wodę związki organiczne zostają enzymatycznie zdegradowane do substancji prostych oraz w ok. 90% zmineralizowane w respiracji do dwutlenku węgla i soli mineralnych.

Powstałe mineralne i organiczne produkty azotowe i fosforowe zostają częściowo zużyte do produkcji biomasy mikroorganizmów, która z kolei staje się pożywieniem bakteriożernych organizmów zwierzęcych.

Zamów