Syntetyczna membrana izolacyjna EPDM Firestone Giscolene™ L produkowana dla firmy Hydroidea to nowatorski produkt, który został stworzony z myślą o izolacji i szczelności zbiorników wodnych: naturalnych stawach i basenach kąpielowych, stawach dekoracyjnych, oczkach wodnych czy zbiornikach rolniczych.  Doskonale nadaje się również do okrywania kompostowników lub czasowego zabezpieczania zbiorów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Membrana, dzięki swojej stabilności chemicznej, jest przyjazna środowisku i bezpieczna dla fauny i flory wodnej.

 

Zbiorniki wodne stworzone przez człowieka, w których stosuje się naturalne metody filtracji wody, wymagają dobrej izolacji od podłoża. Od hydroizolacji zależy bowiem w dużym stopniu stabilność najważniejszych parametrów wody, a co za tym idzie – jej jakość. Membrana EPDM Giscolene™ L Hydroidea 0,8 mm zapewnia izolację chemicznie obojętną, niezaburzającą naturalnej równowagi biologicznej ekosystemu wodnego, co zbieżne jest z ideą ekologicznych stawów, basenów kąpielowych i tym podobnych zbiorników wodnych.

Elastycznie dopasowana do podłoża

Membranę EPDM Giscolene™ L Hydroidea można stosować na wielu podłożach  o różnym kształcie ze względu na wyjątkową elastyczność materiału. Rozciągliwość membrany wynosi ponad 300% w każdym kierunku (bez pęknięć) i zachowywana jest aż do temperatury -45 ºC, bez względu na czas użytkowania. Skład chemiczny EPDM Giscolene™ L powoduje, że membrana jest odporna na działanie promieniowania UV, ozonu, mikroorganizmów i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto nie zawiera plastyfikatorów i antyoksydantów, które mają wpływ na starzenie się materiału.  Wystawiona na ekstremalne zmiany temperatury (od -45 ºC do 120 ºC) i surowe warunki pogodowe zachowuje swoje właściwości fizyczne przez dekady, niezależnie od tego czy jest eksponowana, czy zakryta. Co więcej – membrana nie wymaga obsługi i serwisowania. Zbiorniki wodne, w których zastosowano izolację Giscolene ponad 30 lat temu wciąż są w idealnym stanie, pomimo upływu lat.

Wygodne arkusze i szybka instalacja

Arkusze membrany izolacyjnej Firestone Giscolene™ L Hydroidea są produkowane w praktycznych rozmiarach, ułatwiających montaż izolacji zbiorników wodnych. Membranę można również zamówić  na miarę i dostosować do wymagań konkretnego projektu, co dodatkowo usprawnia pracę.  Wtedy nie ma potrzeby wykonywania połączeń na miejscu, zatem zbędne stają się specjalistyczne narzędzia i maszyny. Bardziej złożone detale (np. obróbki rurowe) mogą zostać w prosty sposób uszczelnione.

Certyfikaty i doświadczony producent

Membrana Giscolene™ Hydroidea otrzymała oznaczenie CE i jest produktem przetestowanym przez instytucje certyfikujące, jak np. francuski ASQUAL. Powstaje w zakładzie produkcyjnym Firestone Building Products (Terrassa, Hiszpania), posiadającym certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14000 oraz ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji wyrobów gumowych. Zakład działa od 1903 roku, kiedy to  Harvey S. Firestone stworzył firmę Firestone Tire & Rubber. Wtedy fabryka dostarczała opony do pierwszych masowo produkowanych samochodów w USA. W ciągu dekad Firestone rozwinął się do organizacji światowej skali, produkując zróżnicowane wyroby gumowe. Dzisiaj marka Firestone jest rozpoznawalna na całym świecie jako symbol jakości i innowacyjności.

 

Specyfikacja techniczna membrany izolacyjnej EPDM Giscolene™ L Hydroidea :

 

 • Standardowe rolki dostępne w sprzedaży:
  • grubość: 0,8 mm
  • długość: 30 m
  • szerokość: 6 m i 9 m
 •  

 • Rolki EPDM przygotowywane na zamówienie:
  • grubość: 0,8 mm; 1,0 mm; 1,1 mm; 1,2 mm
  • długość: max 60 m
  • szerokość: wielokrotność 1,5 m (np. 18, 21, 46,5 m, itd.)

Inne wymiary lub gotowe płachty dopasowane do projektu zbiornika dostępne są na indywidualne zamówienie.
 
Geomembrana EPDM Giscolene L – broszura informacyjna – PDF