BioAlnus

BioAlnus – skondensowany ekstrakt z szyszek olszy czarnej. Zawiera garbniki i związki humusowe, które lekko zakwaszają wodę i nadają jej charakterystycznego złocistego koloru. Przy niskiej twardości węglanowej obniża pH wody przyczyniając się do zachowania równowagi biologicznej w stawie. Klaruje i oczyszcza wodę oraz stwarza dobre warunki do rozwoju pożytecznych bakterii. W naturalny sposób wpływa na ograniczenie ilości glonów i rozwoju grzybów. Wspomaga dobre samopoczucie i odporność ryb, zmniejszając ryzyko ich infekcji. Neutralny dla środowiska i bezpieczny dla ludzi, roślin, ryb oraz innych zwierząt w zbiorniku wodnym.

Preparat BioAlnus:

  1. W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
  2. Zmniejsza ilość glonów;
  3. Naturalnie zakwasza wodę;
  4. Korzystnie wpływa na kondycję ryb;
  5. Zapobiega infekcjom grzybiczym i pleśnieniu ikry;
  6. Pojemność: 500 ml, 5 L;
  7. Wydajność: 5 m3, 50 m3

 

Zastosowanie: oczka wodne z rybami, stawy kąpielowe, akwaria słodkowodne, czarne wody „black water”.

 

Sposób aplikacji: zawartość butelki wymieszaj w wiaderku z pięcioma litrami wody i równomiernie rozlej po tafli wody. Aplikację powtarzaj co 30 dni od wczesnej wiosny. Wysoka twardość węglanowa wody w zbiorniku ogranicza działanie preparatu. Produkt może lekko zabarwiać wodę na kolor bursztynowy.

 

Dawkowanie: opakowanie o pojemności 500 ml starcza na 5000 l wody.

 

Przechowywanie: przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu, w temperaturze powyżej zera. Produkt naturalny, na dnie butelki może powstawać osad. Po otwarciu zużyć w całości.
Jak i kiedy stosować ten produkt? – kalendarz z terminami aplikacji

Warto wiedzieć

Szyszki olchy czarnej ze względu na zawartość kwasów humusowych i garbników są od dawna stosowane w akwarystyce, działają dezynfekująco i delikatnie zakwaszają wodę.

Ekstrakt z szyszek olchy wspiera naturalne zachowania oraz gotowość do rozrodu u większości ryb ozdobnych.

Szyszki olchy czarnej wykorzystywane do przygotowania ekstraktu BioAlnus pozyskiwane są czystych ekologicznie stanowisk i są odpowiednio selekcjonowane.

BioAlnus w naturalny sposób zakwasza wodę, zmiany pH są rożne dla rożnych zbiorników i zależą od buforu pH czyli od twardości węglanowej KH. Im większa twardość, tym mniejsza będzie zmiana pH.

W akwarystyce, szyszki olchy szczególnie polecane są w akwariach tarliskowych i dla ryb tzw. "czarnych wód" Ameryki Południowej.

Zamów