BioLava

 

BioLava to mieszanka porowatych skał pochodzenia wulkanicznego wykorzystywana jako substrat i podłoże do roślin wodnych w zbiornikach wodnych lub składnik złoża biologicznego filtrów w przydomowych oczkach wodnych. Zapewnia doskonałe warunki dla rozwoju roślin wodnych, a w akwariach może dodatkowo pełnić rolę podłoża dekoracyjnego. Charakteryzuje się dużą powierzchnią własną oraz porowatością wynoszącą nawet 47%.

BioLava

 1. Wspomaga wzrost roślin wodnych i rozwija zdrowy system korzeniowy;
 2. Naturalna i czysto mineralna mieszanka o frakcji 2-16 mm;
 3. Nie zmienia parametrów pH i KH;
 4. Pochłania amoniak i związki azotu;
 5. Zawiera bardzo dużo mikro- i makroelementów;
 6. Do stosowania w każdym rodzaju zbiorników wodnych;
 7. Doskonałe podłoże dla biofilmu;
 8. Porowatość substratu dochodząca do 47%;
 9. Standardowo produkt sprzedawany w wiadrze 25 L;
 10. Na zamówienie dostępny w big bagach po 1 m3;
 11. 1 m3 substratu waży 820 kg.

Sposób użycia: dobrze wypłukać, wymieszać z piaskiem i gliną. Powstałą mieszanką obsypać najbliższą okolicę korzenia sadzonej rośliny. Opakowanie 25 litrów starcza na około 10 m2 dna zbiornika wodnego. Substrat może barwić wodę i jasne żwirki, zaleca się jego przysypanie od góry i z boków płukanym BioKalonitem. W stawie kąpielowym lawa wulkaniczna powinna być dodatkowo zabezpieczona przed kontaktem z wodą za pomocą bentonitu.

 

Warto wiedzieć

Wysoka porowatość mieszanki sprzyja zagnieżdżaniu się w niej dużych ilości pożytecznych bakterii, które wspierają filtrację i proces samooczyszczania się wód.

W skład substratu do roślin wodnych wchodzą: kruszywo wulkaniczne, zeolit typu chabazyt i lawa wulkaniczna z dużą zawartością minerałów.

Zawarty w BioLavie zeolit wulkaniczny hamuje rozwój glonów i usuwa z wody toksyczny amoniak. Lawa wulkaniczna jest idealnym podłożem dla korzeni roślin wodnych.

Składniki BioLavy pozyskiwane są tylko z wyselekcjonowanych i przebadanych złóż wulkanicznych o najwyższej jakości i czystości. BioLava jest obecnie najlepszym substratem do roślin wodnych.

Najnowsze badania pokazują, iż lawa wulkaniczna możne wydzielać do wody pewne ilości fosforu. Jest on niezbędny dla prawidłowego wzrostu roślin wodnych, ale w nadmiarze możne powodować wzrost glonów.

Zamów