CyanOxide

 

CyanOxide to rewolucyjny preparat do zapobiegania i kontroli rozwoju zakwitu sinic w zbiornikach wodnych wszelkiego rodzaju. Selektywnie zwalcza sinice i rozkłada toksyny sinicowe w wodzie w okresie kilku dni od zastosowania. CyanOxide wykorzystuje nadwrażliwość sinic na tlen atomowy i jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników wód i innych organizmów wodnych. Poprawia walory rekreacyjne, użytkowe i gospodarcze zbiorników wodnych zwiększając w nich natlenienie i intensyfikując naturalne procesy samooczyszczania się wód.

Preparat CyanOxide:

  1. W 100% skuteczny i bezpieczny;
  2. Działa selektywnie na sinice nie likwidując przy okazji roślin wodnych i zooplanktonu;
  3. Zmniejsza zawartość azotu amonowego i związków fosforu organicznego;
  4. Zmniejsza ilość chlorofilu i zwiększa przejrzystość wody;
  5. Działa bardzo szybko, a efekt widoczny jest już po 2-3 dniach od zastosowania;
  6. Dzięki składnikowi buforującemu wodę nie zwiększa w znaczący sposób jej odczynu pH;
  7. Natlenia wodę, osady denne i rozwiązuje problem tzw. „przyduchy” groźnej dla ryb;
  8. Łatwy w użyciu – dozowanie dostosowane jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego

Sposób aplikacji: 

Aby skutecznie i szybko przeciwdziałać zakwitom sinic oraz wytwarzaniu cyjanotoksyn należy dodać CyanOxide w stężeniu 25 gramów na 1 m3 wody w zbiorniku wodnym. Preparat należy równomiernie rozrzucić po powierzchni zbiornika i po 2 dobach powtórzyć zabieg stosując połowę dawki użytej podczas pierwszego zabiegu. Nie należy przekraczać zalecanych dawek.

CyanOxide – pogotowie antysinicowe – film YouTube

CyanOxide – ulotka informacyjna

Jak i kiedy stosować ten produkt? – kalendarz z terminami aplikacji

Warto wiedzieć

Środowiska opanowane przez toksyczne sinice stanowią duże zagrożenie sanitarne i toksykologiczne zarówno dla użytkowników wód, jak i dla wszystkich organizmów wodnych.

Zakwity sinic są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. Sinice produkują toksyny podrażniające skórę, wątrobę a także bardzo groźne neurotoksyny porażające układ mięśni oddechowych.

CyanOxide opiera się na dozowaniu do zbiorników środka buforującego wodę i donorów tlenu atomowego, które rozpuszczając się w wodzie uwalniają do niej wolny tlen atomowy co zabija sinice i poprawia parametry wody.

CyanOxide zawiera odpowiednio dobrane dawki tlenu atomowego, tak by był on szkodliwy dla sinic, ale pozostał obojętny dla pozostałych organizmów wodnych.

Obecnie jest to najskuteczniejsza i najtańsza metoda walki z sinicami w jeziorach, zbiornikach retencyjnych, stawach hodowlanych i stawach rekreacyjnych.

Zamów