EcoGerm Cess Starter

EcoGermCess Starter – bioaktywator do stosowania przy rozruchu oraz po każdorazowym opróżnieniu szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Zawiera odżywkę startową oraz zestaw kompozycji niepatogennych mikroorganizmów o ukierunkowanym działaniu. Powoduje rozpad oraz degradację szkodliwych substancji: amoniaku, azotynów, siarkowodoru, indolu, skatolu, merkaptanów, związków fosforu oraz innych jedno- i wielowęglowych związków organicznych. Posiada zdolność wiązania metali ciężkich, kierowania pożądanymi procesami fermentacyjnymi, zmiany pH ścieków i płynnych odchodów. Silnie hamuje rozwój patogennych drobnoustrojów, niszczy jaja oraz formy przetrwalnikowe owadów i endopasożytów. Zasiedla instalację pożytecznymi mikroorganizmami, przyspieszając rozkład nieczystości i aktywację osadów do ścieków. Zapewnia optymalną pracę przydomowej oczyszczalni ścieków.

Preparat EcoGerm Cess Starter:

 1. W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 2. Zawiera odżywkę startową oraz zestaw niepatogennych mikroorganizmów o ukierunkowanym działaniu;
 3. Przyspiesza rozkład nieczystości i wspomaga działanie innych produktów biologicznych;
 4. Eliminuje nieprzyjemne zapachy;
 5. Wydłuża życie szamb, toalet i oczyszczalni ścieków;
 6. Zmniejsza objętość osadów ściekowych;
 7. Długo zachowuje funkcjonalność w zbiorniku;
 8. Chroni i zabezpiecza mikroorganizmy przed silnymi substancjami chemicznymi i antybiotykami;
 9. Wydajny – 1 g preparatu zawiera 4 miliardy bakterii;
 10. Opakowanie: 360 g, 12 saszetek po 30 g;
 11. Wydajność: 3 000 L. / 12 mies.

Zastosowanie: szamba, przydomowe oczyszczalnie ścieków, indywidualne instalacje kanalizacyjne, zbiorniki na gnojowicę i ścieki.

Dawkowanie i sposób użycia: Aplikować na jeden osadnik o objętości do 3 000 l w okresie rozruchowym oczyszczalni oraz każdorazowo po całkowitym opróżnieniu osadnika lub szamba.

Rozpuść 30 g preparatu w 10 l ciepłej niechlorowanej wody, pozostaw w temperaturze pokojowej na minimum godzinę, a następnie wymieszaj. Roztwór wlej do toalety i spłucz dużą ilością wody. Czynność powtarzaj raz w miesiącu. Maksymalna wydajność osiągana jest w temperaturze od +4°C do +30°C przy stałym dopływie powietrza.

Czyszczenie rur kanalizacyjnych i zapobieganie niedrożności: wlej do kanalizacji 20-30 l wody, a następnie dodaj roztwór. Po aplikacji nie korzystaj z kanalizacji przez 10-12 godzin.

Przechowywanie: szczelnie zamknięte opakowanie przechowuj w suchym i wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze od – 30°C do 30°C.

Warto wiedzieć

Publiczna toaleta, przydomowa oczyszczalnia lub szambo muszą być wypełnione minimalną warstwą wody, EcoGerm Cess Starter rozkłada nieczystości tylko w środowisku wodnym.

EcoGerm Cess Starter dzięki wysoce skoncentrowanej dawce bakterii i stężonemu kompozytowi aktywnych enzymów, gwarantuje wyjątkowo szybki wzrost korzystnej mikroflory bakteryjnej.

EcoGerm Cess Starter doskonale sprawdzi się w regeneracji zniszczonej flory bakteryjnej oczyszczalni lub szamba w przypadku stosowania silnych, chemicznych środków czyszczących lub terapii antybiotykowej.

Dla lepszego efektu należy starać się maksymalnie ograniczyć stosowanie chemicznych środków myjących podczas działania preparatu lub zwiększyć jego dawkę i częstotliwość aplikacji.

EcoGerm Cess Starter zachowuje swoje właściwości przez 3 lata od daty produkcji. Po tym czasie wciąż nadaje się do użycia, ale jego aktywność może być słabsza, co trzeba wziąć pod uwagę przy obliczaniu dawki.

Zamów