EcoGerm Compo

EcoGerm Compo – unikalny preparat mikrobiologiczny, który przyspiesza proces degradacji i fermentacji odpadów organicznych, takich jak: resztki roślinne, spady owocowe, skoszona trawa, odpady kuchenne, popiół drzewny, papier, kora, trociny i rozdrobnione gałęzie. Zawiera wyselekcjonowane szczepy naturalnie hodowanych bakterii z dodatkiem składników odżywczych, enzymów i minerałów. Bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Wyjątkowo wydajny –1 g preparatu zawiera ponad 1 mld aktywnych bakterii.

Preparat EcoGerm Compo:

 1. W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 2. Usprawnia proces kompostowania i higienizuje go;
 3. Zmniejsza objętość pryzmy kompostowej;
 4. Redukuje nieprzyjemne zapachy;
 5. Zwiększa zawartość substancji odżywczych w kompoście;
 6. Wszechstronny – stosowany na działkach, w ogrodach i gospodarstwach domowych;
 7. Wydajny – 1 g preparatu zawiera ponad 1 miliard aktywnych bakterii;
 8. W jednej saszetce znajduje się minimum 30 miliardów pożytecznych mikroorganizmów;
 9. Opakowanie: 360 g, 12 saszetek po 30 gram;
 10. Wydajność – 12-24 m3.

Sposób aplikacji: 30 g preparatu na każdy 1 m3 kompostu rozpuść w 20 l ciepłej, niechlorowanej wody. Roztwór pozostaw w temperaturze pokojowej na minimum godzinę (najlepiej na 12-24 godziny), a następnie wymieszaj. Dawki kolejne: 15 g preparatu na każdy 1 mkompostu rozpuść w 10 l ciepłej, niechlorowanej wody. Roztwór pozostaw w temperaturze pokojowej na minimum godzinę (najlepiej na 12-24 godziny), a następnie wymieszaj. Każdą warstwę kompostu o grubości ok. 50 cm polej równomiernie przygotowanym roztworem przy pomocy konewki lub opryskiwacza ogrodowego. Największą skuteczność działania uzyskuje się przy temperaturze otoczenia powyżej 25 °C. Co 15 dni przemieszaj kompostowaną stertę. Kompost jest gotowy:

 • po 3-4 tygodniach (odpady spożywcze)
 • po 1,5 miesiąca do 2 (papier, trociny).

Jako nawóz możesz kompost stosować już po tygodniu. Dalsze jego dojrzewanie będzie następować w glebie.

 

Szczelnie zamknięte opakowanie przechowuj w suchym i wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze od – 30°C do 30°C.

Warto wiedzieć

Na kompost nadają się resztki organiczne: odpady z hodowli zwierząt i drobiu (obornik, odchody), słoma, chwasty, trociny, ściółka, torf, odpady z produkcji mąki i kasz oraz przemysłu papierniczego, odpady kuchenne itp.

Kompost dobrze jest równomiernie wymieszać z żyzną glebą w stosunku 1:10 części całkowitej masy kompostu. Stosując EcoGerm Compo ziemia zgromadzi więcej substancji niezbędnych do wzrostu roślin.

Odpady kompostowe najlepiej luźno układać na podstawie z dużych gałęzi lub tyczek, co zapewni stały przepływ powietrza i przyspieszy proces kompostowania.

Kompost stosowany jako nawóz jest niezastąpiony w ekologicznej uprawie roślin. Kompost jest źródłem nie tylko związków pokarmowych dla roślin, ale także próchnicy, bez której gleba nie ma odpowiedniej struktury.

EcoGerm Compo zachowuje swoje właściwości przez 3 lata od daty produkcji. Po tym czasie wciąż nadaje się do użycia, ale jego aktywność może być słabsza, co trzeba wziąć pod uwagę przy obliczaniu dawki.

Zamów