EcoGerm Starter

To innowacyjny starter bakteryjny do oczek wodnych i stawów. Zawiera wyszukane, naturalne szczepy bakterii autotroficznych w bardzo dużym stężeniu. Preparat natychmiast aktywuje życie biologiczne w filtrach i innych strefach filtracyjnych, zapewniając równowagę biologiczną w zbiorniku wodnym. Zawiera bakterie szybko utleniające amon, amoniak i azotyny. Polecany do silnie obciążonych zbiorników wodnych, w szczególności z karpiami Koi. W jednym gramie zawiera ponad miliard aktywnych mikroorganizmów.

Preparat EcoGerm Starter:

  1. Starter bakteryjny w bardzo dużym stężeniu;
  2. W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
  3. Szybko działający – natychmiast poprawia stan wody w oczku wodnym lub w stawie;
  4. Szczególnie polecany do stosowania wiosną lub przy ponownym uruchamianiu filtracji;
  5. Zalecany jest również do aplikacji w przypadku wymiany wody lub po oczyszczeniu filtra;
  6. Zawiera naturalne szczepy niepatogennych bakterii w bardzo dużym stężeniu;
  7. Skutecznie i bardzo szybko redukuje związki azotu i trujący amoniak;
  8. Natychmiastowo aktywuje życie biologiczne w filtrach;
  9. Dostarcza wyspecjalizowane szczepy bakterii nitryfikacyjnych;
  10. W 1 gramie produktu znajduje się ponad miliard pożytecznych mikroorganizmów.

Sposób aplikacji: rozsypujemy w filtrze lub po wodzie. 100 g preparatu na każde 10 000 litrów wody. Środek może zostać użyty jeśli temperatura wody w zbiorniku przekracza 8°C. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po kilku dniach.
Jak i kiedy stosować ten produkt? – kalendarz z terminami aplikacji

Warto wiedzieć

Preparaty EcoGerm Starter są obecnie bezkonkurencyjnymi preparatami bakteryjnymi używanymi do naturalnego oczyszczania oczek wodnych i stawów z rybami. Działają bardzo szybko i wielotorowo.

Zadaniem wprowadzonych do środowiska wodnego mikroorganizmów jest szybka inicjacja tlenowych procesów respiracji, degradacji oraz mineralizacji zanieczyszczeń organicznych.

EcoGerm Starter buduje lub wspomaga naturalnie występująca w zbiorniku mikroflorę bakteryjną, promieniowce i mikrogrzyby wodne w odnowie zakłóconych procesów samooczyszczania się wód.

Zanieczyszczające wodę związki organiczne zostają enzymatycznie zdegradowane do substancji prostych oraz w ok. 90% zmineralizowane w respiracji do dwutlenku węgla i soli mineralnych.

Powstałe mineralne i organiczne produkty azotowe i fosforowe zostają częściowo zużyte do produkcji biomasy mikroorganizmów, która z kolei staje się pożywieniem bakteriożernych organizmów zwierzęcych.

Najczęściej zadawane pytania

Jak prawidłowo powinienem stosować starter bakteryjny w stawie?

Bakterie nitryfikacyjne Nitrosomonas (utleniacze amoniaku) i Nitrobacter (utleniacze azotynowe) są bakteriami autotroficznymi o ograniczonej tolerancji na pH wody, temperaturę, zasolenie, natlenienie i środki chemiczne. Nitryfikacja nie nastąpi, jeśli stężenie rozpuszczonego tlenu w wodzie spadnie do 2,0 mg / l (ppm). Optymalna temperatura wzrostu dla bakterii nitryfikacyjnych wynosi 25 ° C, przy temperaturze 8 ° C tempo wzrostu bakterii zmniejsza się o 75%, przy 0 ° C bakterie giną. Optymalny zakres pH dla Nitrosomonas wynosi 7,8-8,0. Optymalny zakres pH dla Nitrobacter wynosi 7,3-7,5. Przy poziomach pH poniżej 7,0, Nitrosomonas będzie rosnąć wolniej i może wzrosnąć poziom amoniaku w zbiorniku. Wzrost Nitrosomonas jest hamowany przy pH 6,5. Cała nitryfikacja jest hamowana, jeśli pH spadnie do 6,0. Bakterie nitryfikacyjne do oczek wodnych będą się rozwijały w wodzie o zasoleniu nie większym niż 1.0038 ciężaru właściwego i zginą po zastosowaniu środków przeciw glonowych zawierających substancje biocydowe. Podobnie jest z promieniowaniem UV i chlorem, przed aplikacją bakterii startowych należy całkowicie zneutralizować chlor i chloraminy za pomocą produktu PondStarter a lampę UVC wyłączyć na minimum 48 godzin.

Zamów