EcoGerm Winter

EcoGerm Winter – zawiera unikalną kompozycję szybko działających bakterii, które pozostają aktywne nawet w zimnej wodzie. Przeznaczony jest do stosowania jesienią, zimą i wiosną, gdy temperatura wody waha się w przedziale 3,3°C – 8°C. Przyspiesza proces rozkładu materii organicznej, klaruje wodę, eliminuje nieprzyjemne zapachy i rozkłada toksyczny amoniak, który jest śmiertelny dla ryb. Przyspiesza wiosenny rozruch i przedłuża procesy filtracyjne jesienią. Utrzymuje zrównoważony ekosystem w zbiorniku wodnym przez całą zimę i zapobiega inwazjom glonów podczas cieplejszych dni.

Preparat EcoGerm Winter:

  1. W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
  2. Środek przeznaczony do okresowego, biologicznego oczyszczania wody w zbiornikach wodnych;
  3. Środek przeznaczony do stosowania jesienią, zimą i wiosną, gdy temperatura wody waha się w przedziale 3,3°C – 8°C;
  4. Kontynuuje proces rozkładu materii organicznej: liści, martwych roślin, odchodów ryb i resztek pokarmowych;
  5. Przedłuża procesy filtracyjne i pozwala na późniejsze wyłączenie i wcześniejsze włączenie systemu filtracyjnego;
  6. Rozkłada toksyczny dla ryb amoniak i zmniejsza nieprzyjemne zapachy;
  7. Pojemność: 100 g, 500 g, 1 kg.
  8. Wydajność: 10 m3, 50 m3, 100 m3

Zastosowanie: oczka wodne z rybami, Koi ponds, stawy kąpielowe, stawy naturalne.

 

Sposób aplikacji: rozsypać równomiernie po powierzchni tafli wody lub w okolice dyfuzora pompy napowietrzającej. Stosować zapobiegawczo raz w miesiącu, gdy temperatura wody stawowej waha się w granicach 3,3°C – 8°C. W temperaturze wody powyżej 8°C stosować produkt EcoGerm Ponds.

 

Dawkowanie: zapobiegawczo 100 g preparatu starcza na 10 000 litrów wody na 1 miesiąc stosowania. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po kilku dniach.

 

Przechowywanie: szczelnie zamknięte opakowanie przechowuj w suchym i wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze od – 30°C do 30°C.
Jak i kiedy stosować ten produkt? – kalendarz z terminami aplikacji

Warto wiedzieć

EcoGerm Winter działa w wodzie o temperaturze w przedziale 3,3°C – 8° C. Jego stosowanie jest więc efektywną metodą na przedłużenie procesów filtracji w naszym klimacie.

EcoGerm Winter powinno się stosować regularnie od października do końca marca. Zimą preparat aplikuje się do sztucznego przerębla lub w okolicy dyfuzora pompy napowietrzającej.

W momencie gdy temperatura wody przekroczy 8° C preparat należy zastąpić bakteriami EcoGerm Ponds i później do końca sezonu regularnie aplikować EcoGerm Standard.

Preparatów mikrobiologicznych nie wolno używać razem ze środkami dezynfekującymi i antybiotykami. Nie należy ich mieszać lub rozpuszczać w chlorowanej wodzie.

Regularne korzystanie z pełnej gamy produktów z linii EcoGerm to gwarancja czystej i przejrzystej wody przez cały rok.

Najczęściej zadawane pytania

Czy pory roku mają duży wpływ na życie biologiczne w moim stawie?

Tak. W naszym klimacie naturalna równowaga zbiorników wodnych zmienia się z każdą porą roku. W miarę zmieniania się warunków zewnętrznych, powinno się jesienią uzupełniać swój staw o niestandardową mieszankę bakterii i enzymów celulazy. EcoGerm Winter został specjalnie opracowany tak aby pomóc w rozkładaniu martwych substancji organicznych, które gromadzą się podczas miesięcy zimowych.

Zamów