PondFerr

PondFerr – nawóz do roślin wodnych z żelazem stwarzający korzystne warunki dla rozwoju roślin, ryb, a także bakterii filtracyjnych w oczkach wodnych i stawach. Dostarcza niezbędnych do życia biopierwiastków w postaci łatwo przyswajalnych związków: potasu, magnezu, żelaza, kobaltu, miedzi, cynku, manganu, boru, jodu, wanadu, fluoru, selenu, niklu, molibdenu i litu. Nie zawiera fosforu i azotu, dzięki czemu nie powoduje inwazji glonów. Pozytywnie wpływa na wzrost roślin wodnych i ich wybarwienie. Przeciwdziała krytycznemu brakowi substancji odżywczych, objawiającemu się m.in.: żółknięciem i obumieraniem brzegów i czubków liści, słabym kwiatostanem, brakiem kwitnieniai wyblakłymi kolorami. Bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego.

Preparat PondFerr:

  1. W 100 procentach bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
  2. Pozytywnie wpływa na wzrost roślin wodnych i ich wybarwienie;
  3. Szybko uzupełnia niedobory makro- i mikroelementów;
  4. Stwarza korzystne środowisko dla rozwoju ryb i mikroorganizmów;
  5. Dostarcza łatwo przyswajanego żelaza;
  6. Nie zawiera fosforu i azotu;
  7. Idealny do stawów kąpielowych i naturalnych basenów;
  8. Pojemność: 500 ml, 5 L;
  9. Wydajność: 10 m3, 100 m3 

 

Zastosowanie: stawy kąpielowe, oczka wodne z rybami, Koi ponds, akwaria słodkowodne.

 

Sposób aplikacji: odmierz wymaganą dawkę preparatu i rozcieńcz z wodą w proporcji minimum 1:10, a następnie rozprowadź po całej powierzchni zbiornika wodnego.

 

Dawkowanie: opakowanie o pojemności 500 ml starcza na 10 000 l wody.

 

Przechowywanie: chronić przed dziećmi. Przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu, w temperaturze powyżej zera. Produkt naturalny, na dnie butelki może powstawać osad.
Jak i kiedy stosować ten produkt? – kalendarz z terminami aplikacji

Warto wiedzieć

W przypadku zakładania stawu kąpielowego lub nowego oczka wodnego najczęściej korzysta się z wody wodociągowej w której ilość pewnych substancji odżywczych wymaganych przez rośliny jest zwykle niewystarczająca.

W stawach kąpielowych dąży się do maksymalnego zmniejszenia ilości biogenów w celu ograniczenia rozwoju glonów nitkowatych i przy okazji eliminuje się z wody potrzebne dla roślin mikroelementy.

Rośliny pozostawione w wodzie ubogiej w składniki pokarmowe po wyczerpaniu zapasów zgromadzonych w tkankach przestają rosnąć, a po pewnym czasie zaczynają obumierać.

PondFerr przeciwdziała krytycznemu brakowi substancji odżywczych, objawiającemu się m.in.: żółknięciem i obumieraniem brzegów i czubków liści, słabym kwiatostanem, brakiem kwitnienia i wyblakłymi kolorami.

PondFerr dostarcza do wody wszystkie niezbędne do życia biopierwiastki w postaci łatwo przyswajalnych przez rośliny i ryby, nietoksycznych związków odpornych na twardą wodę.

Zamów