BioKalonit

 

BioKalonit to podstawowe kruszywo do zbiorników wodnych z badaniem na bardzo niskie wydzielanie fosforu. Wydajna i uniwersalna mieszanka skał i minerałów filtracyjnych oczyszczająca wodę  w stawach kąpielowych, rybnych, oczkach, zbiornikach retencyjnych, przydomowych i hydrobotanicznych oczyszczalniach ścieków, itp. Podstawowy składnik naturalnych filtrów mineralno-roślinnych oraz filtrów bagiennych. Posiada właściwości jonowymienne. Pochłania również nieduże ilości azotu w formie amonowej (NH3) i amoniaku (NH4). Specyficzna struktura mieszanki minerałów pozwala na wyłapywanie z wody różnego rodzaju zanieczyszczeń i cząsteczek koloidalnych. Dzięki temu następuje znaczne ograniczenie rozwoju glonów jednokomórkowych i nitkowatych. Charakteryzuje się dużą powierzchnią czynną i dekoracyjnym wyglądem.

BioKalonit:

  1. Bezpieczna i uniwersalna mieszanka minerałów do zbiorników wodnych;
  2. Nie wydziela do wody fosforanów i innych szkodliwych związków;
  3. Doskonałe podłoże do zbiorników wodnych, zastępuje zwykły żwir i inne kruszywa;
  4. Podstawowy produkt wypełniający naturalne filtry mineralno-rośline i filtry bagienne;
  5. Stwarza bardzo dobre warunki dla roślin repozycyjnych i pełni rolę filtra biologicznego;
  6. Pochłania metale ciężkie i pierwiastki radioaktywne;
  7. Adsorbuje amoniak i związki azotu
  8. Porowatość mieszanki przekraczająca 15%;
  9. Pakowany luzem do wiader 25 L lub w big bagi po 1 m3;

Sposób użycia: wypłukać pod bieżącą wodą i rozsypać w oczku wodnym lub stawie kąpielowym. Opakowanie 25 litrów starcza na 1 m3 wody. W większych zbiornikach 1 m3 mieszanki stosujemy do 10 m3 wody

Warto wiedzieć

BioKalonit usuwa z wody fitoplankton i związki chloroorganiczne (THM i MX), niszczy pasożyty i bakterie chorobotwórcze, pochłaniania metale ciężkie i likwiduje pierwiastki radioaktywne.

W skład mieszanki wchodzą wyselekcjonowane skały węglanowe, skały węglanowo-krzemionkowe, skały i tufy wulkaniczne a także zeolity o dużej czystości.

Istnieje możliwość wzbogacenia BioKalonitu o adsorbenty fosforu i minerały typu BioChalix, w zależności od potrzeb wynikających z analizy parametrów wody.

Porowatość BioKalonitu stwarza idealne warunki do rozwoju mikroorganizmów i pożytecznych bakterii, które rozkładają zanieczyszczenia w wodzie i ułatwiają rozwój drobnym organizmom wodnym takim jak dafnie.

Z substancji zaabsorbowanych przez minerały korzystają rośliny wodne. W konsekwencji otrzymujemy zbiornik wodny zrównoważony biologicznie, co wspomaga proces samooczyszczania się wody.

Zamów