BioKalonit

 

BioKalonit to podstawowe kruszywo do zbiorników wodnych, tania, wydajna i uniwersalna mieszanka skał i minerałów filtracyjnych przeznaczona do oczyszczania wody w stawach kąpielowych, stawach rybnych, oczkach wodnych, zbiornikach retencyjnych, oczyszczalniach hydrobotanicznych, przydomowych oczyszczalniach ścieków, a także w innych zbiornikach wodnych. Podstawowy składnik systemu naturalnych filtrów mineralno-roślinnych oraz filtrów bagiennych.  BioKalonit posiada zdolności sorpcyjne w stosunku do fosforanów (PO4). Do tego dochodzą doskonałe właściwości jonowymienne, a także możliwość pochłaniania pewnych ilości azotu w formie amonowej (NH3) oraz amoniaku (NH4). Specyficzna struktura mieszanki minerałów pozwala na wyłapywanie z wody różnego rodzaju zanieczyszczeń i cząsteczek koloidalnych. Dzięki temu następuje znaczne ograniczenie rozwoju glonów jednokomórkowych i nitkowatych. BioKalonit charakteryzuje się również dużą powierzchnią czynną, dekoracyjnym wyglądem i atrakcyjną ceną.

BioKalonit:

  1. Tania, bezpieczna i uniwersalna mieszanka minerałów do zbiorników wodnych;
  2. Nie wydziela do wody fosforanów i innych szkodliwych związków;
  3. Doskonałe podłoże do zbiorników wodnych, zastępuje zwykły żwir i inne  kruszywa;
  4. Podstawowy produkt wypełniający naturalne filtry mineralno-rośline i filtry bagienne;
  5. Stwarza bardzo dobre warunki dla roślin repozycyjnych i pełni rolę filtra biologicznego;
  6. Pochłania metale ciężkie i pierwiastki radioaktywne;
  7. Adsorbuje amoniak, związki azotu i fosforu;
  8. Porowatość mieszanki przekraczająca 25%;
  9. Pakowany luzem do wiader 25 L lub w big bagi po 1 m3;

Sposób użycia: wypłukać pod bieżącą wodą i rozsypać w oczku wodnym lub stawie kąpielowym. Opakowanie 25 litrów starcza na 1 m3 wody. W większych zbiornikach 1 m3 mieszanki stosujemy do 10 m3 wody

Warto wiedzieć

BioKalonit usuwa z wody fitoplankton i związki chloroorganiczne (THM i MX), niszczy pasożyty i bakterie chorobotwórcze, pochłaniania metale ciężkie i likwiduje pierwiastki radioaktywne.

W skład mieszanki wchodzą wyselekcjonowane skały węglanowe, skały węglanowo-krzemionkowe, skały i tufy wulkaniczne a także zeolity o dużej czystości.

Istnieje możliwość wzbogacenia BioKalonitu o dodatkowe adsorbenty fosforu i minerały typu BioChalix, w zależności od potrzeb wynikających z analizy parametrów wody.

Porowatość BioKalonitu stwarza idealne warunki do rozwoju mikroorganizmów i pożytecznych bakterii, które rozkładają zanieczyszczenia w wodzie i ułatwiają rozwój drobnym organizmom wodnym takim jak dafnie.

Z substancji zaabsorbowanych przez minerały korzystają rośliny wodne. W konsekwencji otrzymujemy zbiornik wodny zrównoważony biologicznie, co wspomaga proces samooczyszczania się wody.

Zamów