Dokładny, wydajny i wygodny w obsłudze – to podstawowe cechy, które decydują o wyborze odkurzacza wodnego. Tego typu sprzęt jest rzadkością, szczególne gdy dodamy jeszcze jedno wymaganie –  bezawaryjność. Istnieje jednak grupa odkurzaczy wraz z przydatnymi akcesoriami do oczek wodnych i stawów, ciesząca się olbrzymim uznaniem naszych zachodnich sąsiadów. Są to urządzenia marki Rössle, których jesteśmy generalnym dystrybutorem na polskim rynku.  

 

Każdy, kto miał okazję chociaż raz czyścić podłoże i ściany stawu kąpielowego czy usuwać osad i zabrudzenia z bardziej wymagających powierzchni zbiornika wodnego wie, jak ważny jest dobry sprzęt. Odkurzacze wodne zostały stworzone właśnie po to, aby ułatwić i usprawnić pielęgnację stawów kąpielowych, ozdobnych i oczek wodnych. Oszczędność czasu, a zatem i pieniędzy jest w tym przypadku bezcenna. Na polskim rynku istnieje spora oferta odkurzaczy, które dedykowane są określonym rodzajom zbiorników wodnych, jednak nie spełniają one oczekiwań większości klientów. Odkurzacze Rössle przewyższają parametrami swoją konkurencję i są bardzo praktyczne w obsłudze dzięki dużej liczbie uniwersalnych dodatków i wymiennych szczotek. Właśnie sprzęt tej marki wprowadziliśmy do swojej oferty.

Mniej wysiłku i lepszy efekt

Wodne odkurzacze Rössle zostały skonstruowane w taki sposób, aby ich użytkownicy wkładali jak najmniej wysiłku w czyszczenie, a końcowy efekt zadowolił nawet najbardziej wymagających posiadaczy stawów kąpielowych, oczek wodnych, zbiorników retencyjnych i basenów tradycyjnych. Tajemnica tkwi nie tylko w rozwiązaniach konstrukcyjnych samych maszyn, ale również w możliwościach wymiennych elementów – szczotek i pozostałych akcesoriów, które można dobrać do kształtu i faktury czyszczonej powierzchni czy trudno dostępnych zakamarków.  Dodatkowo szczotki można łączyć z wężem ssącym, który natychmiast zasysa brud, co również ma wpływ na usprawnienie i przyspieszenie czyszczenia. Aktualnie oferujemy cztery rodzaje odkurzaczy do oczek wodnych, stawów kąpielowych i innych zbiorników wodnych wraz z wymiennymi szczotkami i kompatybilnymi z maszynami akcesoriami.

Wszechstronne – modele odkurzaczy dla każdego

Dwa spośród proponowanych przez nas modeli odkurzaczy wodnych idealnie nadają się do czyszczenia wszystkich rodzajów stawów kąpielowych, ozdobnych i oczek wodnych. Jeden z nich – Fango 2000 – dzięki dużej mocy zasysa osady nawet z głębokości 2,5 m. Większe zanieczyszczenia, typu liście, itp. są oddzielane i trafiają do wbudowanego w odkurzacz worka siatkowego. Urządzenie jest kompaktowe, wygodne w obsłudze i w atrakcyjnej cenie, mając na uwadze jego wyposażenie oraz jakość. Równie lekki, poręczny w transporcie i wszechstronny jest dedykowany do większych stawów Torpedo z wbudowaną w głowicę turbiną OSM. Takie rozwiązanie wpływa na mniejsze zużycie energii w porównaniu do innych agregatów i cichszą pracę. Torpedo charakteryzuje się przy tym solidną konstrukcją i dużą mocą ssania.
 
O zwiększonej mocy – do profesjonalnego użytku
 
Stawy kąpielowe i inne zbiorniki wodne o dużej powierzchni wymagają odkurzaczy wzmocnionych, do których należą Torpedo Ultra i Octopus 400V. Pierwszy z nich – stworzony z myślą o codziennym i profesjonalnym użytkowaniu – jest wyjątkowo wydajny i posiada mocne agregaty. Płynna, bezstopniowa regulacja mocy wpływa na elastyczność pracy i wygodę użytkowania. Natomiast Octopus 400V dedykowany komunalnym zbiornikom wodnym i stawom kąpielowym o dużej powierzchni charakteryzuje się olbrzymią mocą ssania, która może być regulowana zdalnie, np. przez telefon. Podłączenie dodatkowego adaptera umożliwia ponadto zasysanie wody jednocześnie przez dwa złącza C, co wpływa na efektywność pracy.

Wymienne szczotki – dla zwiększenia efektywności

Do każdego wymienionego wyżej odkurzacza firmy Rössle można dopasować najbardziej przydatny w danych warunkach typ szczotki lub inne akcesoria. Szeroka szczotka rolkowa Bisam 44 doskonale nadaje się do czyszczenia dna stawu, jednocześnie usuwając brud i odsysając go, praktycznie nie mącąc wody. Szczotka Biber 22 jest natomiast przeznaczona do czyszczenia zabrudzeń na ścianach stawu. Zasysa się samodzielnie do ściany, co umożliwia efektywną i energooszczędną pracę. Posiada ponadto wymienne nakładki o różnej twardości włosia oraz pady do czyszczenia. Liczbę obrotów szczotki oraz kierunek obrotu można ustawić indywidualnie, w zależności od aktualnych potrzeb. Nie bez znaczenia są też różnego rodzaju uniwersalne akcesoria do odkurzaczy wodnych, które dodatkowo ułatwiają i usprawniają pielęgnację stawów. Są to m.in.: uchwyty teleskopowe, separatory do oddzielania żwiru, kamieni, liści i większych zanieczyszczeń, ssawki do podłoży żwirowych czy nieduże okrągłe szczotki do czyszczenia rogów stawów kąpielowych. Wszystko zostało przemyślane w najdrobniejszym szczególe, aby oczyszczanie zbiornika wodnego z osadu, mułu i innych zanieczyszczeń zabierało jak najmniej czasu i wysiłku. Opisywane typy odkurzaczy wodnych wraz z wymiennymi szczotkami i przydatnymi dodatkami można zakupić u naszych dystrybutorów na terenie całego kraju.

Odkurzacze do oczek wodnych i stawów kąpielowych Rössle – katalog – PDF
Cennik odkurzaczy Rössle – cennik 2020 – PDF