PondClarin

 

PondClarin to środek ekologiczny, bazujący na związkach humusowych i skondensowanych ekstraktach z kory drzew. Sprawia, że unoszące się w toni wodnej drobne zawiesiny oraz glony łączą się w łatwe do usunięcia mechanicznego kłaczki, które następnie opadają na dno zbiornika wodnego, pozostawiając wodę czystą i przejrzystą. Preparat jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, a także roślin, ryb i pozostałych zwierząt żyjących w stawie.

Preparat PondClarin:

  1. W 100 procentach ekologiczny;
  2. Naturalny flokulant w płynie;
  3. Bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
  4. Do stosowania w każdym rodzaju zbiornika wodnego;
  5. Pływające cząstki zanieczyszczeń są wiązane i mogą być usunięte mechanicznie;
  6. Działa bardzo szybko, skutecznie likwidując efekt tzw. zielonej wody;
  7. Rezultaty stosowania preparatu często widoczne są już po kilku godzinach;
  8. Oczyszcza mętną wodę w sposób naturalny i bezpieczny dla życia biologicznego;
  9. Brak zagrożeń wynikających z przedawkowania preparatu;
  10. Łatwy w użyciu – dozowanie dostosowane jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego;

Sposób aplikacji: 500 ml na 10 000 litrów wody.

Warto wiedzieć

Zawiesiny ciał stałych unoszące się w wodzie mogą uszkadzać skrzela ryb, co prowadzi do zakażenia, a w skrajnych przypadkach – do śmierci ryb.

Po zastosowaniu PondClarin cząstki zanieczyszczeń mogą początkowo unosić się tuż pod powierzchnią wody – jeżeli pozostaną nietknięte, szybko opadną na dno stawu.

W poważniejszych przypadkach i dużych zanieczyszczeniach wody konieczna może być powtórna aplikacja PondClarin, która powinna nastąpić po minimum 7 dniach przerwy.

PondClarin stosowany w połączeniu z preparatem EcoGerm Ponds ogranicza potrzebę ręcznego i mechanicznego oczyszczania stawów nieposiadających systemów filtracyjnych.

Preparaty biologiczne i preparaty naturalne działają wolniej niż dostępne na rynku produkty chemiczne, są jednak zdecydowanie bezpieczniejsze i działają długofalowo.

Zamów