AlgoSplit

 

Preparat likwiduje nawet najbardziej oporne glony nitkowate w ciągu od kilku minut do 24 godzin. Natychmiastowe uwolnienie aktywnego tlenu niszczy strukturę komórkową glonów i szybko je zabija. Martwe glony wypychane są do powierzchni lustra wody przez co są łatwe do usunięcia mechanicznego np. podbierakiem. Pozostałe resztki glonów zbierają się w filtrach lub opadają na dno zbiornika, gdzie rozkładane są przez bakterie. Preparat wspiera pracę pożytecznych mikroorganizmów odpowiedzialnych za rozkład osadów, martwych glonów i mułu. Skutecznie likwiduje przykre zapachy, zwiększa natlenienie i przejrzystość wody. Z powodzeniem jest stosowany przy problemach niedoboru tlenu w głębszych partiach zbiornika wodnego. Nie zawiera szkodliwych substancji biocydowych  (np. monolinuron)  i metali ciężkich (np. siarczan miedzi). Preparat stosowany w zalecanych dawkach jest bezpieczny dla ludzi, roślin oraz ryb i innych organizmów wodnych.

Preparat AlgoSplit:

 1. W 100% biodegradowalny;
 2. Szybko zabija nawet najbardziej oporne glony nitkowate;
 3. Likwiduje nieprzyjemne zapachy i zmniejsza zamulenie;
 4. Dostarcza tlen do wody i poprawia jej klarowność
 5. Skutecznie natlenia wodę w głębszych partiach zbiornika wodnego;
 6. Przyspiesza działanie produktów bakteryjnych;
 7. Środek rozpuszczając się w wodzie nie pozostawia żadnych produktów ubocznych;
 8. Efekty działania preparatu widoczne są już kilka minut po zastosowaniu;
 9. Możliwość stosowania wielokrotnie w czasie sezonu;
 10. Łatwy w użyciu – dozowanie dostosowane jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego;
 11. Przy właściwym stosowaniu bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 12. Nie zawiera metali ciężkich ani biocydów organicznych i nie odkłada się w organizmach żywych.

 

Zastosowanie: oczka wodne z rybami, stawy kąpielowe, stawy naturalne, zbiorniki retencyjne, jeziora, Koi ponds, kaskady i strumienie ogrodowe.

 

Sposób aplikacji: preparat może być stosowany wielokrotnie w ciągu sezonu. Działa selektywnie i kontaktowo. Należy przed południem rozsypać go równomiernie po powierzchni zbiornika wodnego lub bezpośrednio na glony nitkowate. Nie sypać bezpośrednio na liście roślin wodnych wystające nad powierzchnię wody. Obumarłe resztki glonów i osad najlepiej usunąć przy pomocy odkurzacza do oczek wodnych. Następnie należy zaaplikować absorbent fosforanów PhosSorb oraz bakterie EcoGerm Ponds, które zapobiegną kolejnej inwazji glonów nitkowatych.

 

Dawkowanie: stosować 1 kg preparatu na 30 000 l wody. W przypadku wystąpienia dużej ilości glonów dawkę można zwiększyć maksymalnie trzykrotnie. Prewencyjnie należy stosować połowę zalecanej dawki raz w tygodniu. Należy przestrzegać zalecanych dawek.

 

Przed podaniem preparatu należy sprawdzić odczyn KH (twardość węglanowa) i pH (stopień kwasowości) wody. W przypadku gdy:

 • pH wynosi ponad 8,5 należy zastosować najpierw preparat pH Minus,
 • KH wynosi mniej niż 5,5 (woda miękka) należy zastosować najpierw preparat PondStabil.

 

Uwaga! Podczas aplikowania preparatu należy zachować ogólne środki bezpieczeństwa i używać rękawic ochronnych. Nie dopuszczać do kontaktu preparatu ze skórą lub oczami – może działać drażniąco. Chronić przed dziećmi. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w temperaturze powyżej zera.
Jak i kiedy stosować ten produkt? – kalendarz z terminami aplikacji

Warto wiedzieć

Po zastosowaniu AlgoSplit w celu związania uwolnionych do wody fosforanów zaleca się użycie produktu PhosSorb. Preparat ten zwiąże główne składniki odżywcze będące przyczyną rozwoju glonów nitkowatych.

Dzięki aktywnemu tlenowi AlgoSplit szybko niszczy glony nitkowate, natlenia wodę w zbiorniku i wspiera rozkład osadów i zamulenia.

AlgoSplit może być stosowany w celu zapobiegania niedoborom tlenu podczas lata (przyduchy) jak i w celu dostarczania tlenu podczas zimy.

Preparat zwalcza również żyjące w symbiozie z glonami nitkowatymi śluzowce, zwiększając tym samym skuteczność procesów filtracji wody.

AlgoSplit jest w pełni biodegradowalny. Substancja czynna preparatu (nadtlenek wodoru) rozkłada się już po kilku chwilach na wodę i tlen.

Zamów