AlgoStopper

 

AlgoStopper przy regularnym stosowaniu nie dopuszcza do masowego rozwoju glonów zawiesinowych, glonów nitkowatych i sinic w oczku wodnym, stawie z rybami lub jeziorze. Wykorzystuje aktywne działanie związków humusowych, skondensowanego ekstraktu ze słomy jęczmiennej oraz innych naturalnych składników. Jest neutralny dla środowiska i bezpieczny dla ludzi, roślin oraz ryb i innych zwierząt.

Preparat AlgoStopper:

  1. W 100 % ekologiczny;
  2. Działa szybciej i dłużej w porównaniu do zwykłej słomy jęczmiennej lub jej wyciągów;
  3. Podczas stosowania preparatu nie zachodzą w wodzie procesy gnilne;
  4. Preparat nie dostarcza do wody żadnych substancji odżywczych;
  5. Blokuje rozwój glonów w sposób naturalny i bezpieczny dla życia biologicznego innych organizmów;
  6. Brak zagrożeń wynikających z przedawkowania preparatu;
  7. Łatwy w użyciu – dozowanie dostosowane jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego;
  8. Nie zawiera siarczanu miedzi;
  9. Wytwarzany jest wyłącznie z ekologicznie uprawianych roślin i zbóż;
  10. Jest idealnym uzupełnieniem środków zwalczających glony.

Zastosowanie: oczka wodne z rybami, stawy kąpielowe, stawy naturalne, jeziora, akwaria ze słodką wodą.

 

Sposób aplikacji: dawka startowa 250 ml na 10 000 litrów, następnie 50 ml tygodniowo.

Butelka o pojemności 500 ml starcza na 10 000 litrów wody.

 

Przechowywanie: przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu, w temperaturze powyżej zera. Produkt naturalny, na dnie butelki może powstawać osad.
Jak i kiedy stosować ten produkt? – kalendarz z terminami aplikacji

Warto wiedzieć

Preparaty biologiczne i preparaty naturalne działają wolniej niż dostępne na rynku produkty chemiczne, są jednak zdecydowanie bezpieczniejsze i działają długofalowo.

AlgoStopper ogranicza glony w sposób naturalny i jest rodzajem filtra biologicznego, który stanowi skuteczną barierę przeciwko powstawaniu wszelkiego rodzaju glonów – blokuje ich rozwój i wzrost.

Promieniowanie UV może negatywnie wpłynąć na działanie produktu; przy korzystaniu z lamp UV należy częściej aplikować AlgoStopper (dwa razy w tygodniu).

AlgoStopper to produkt naturalny i jego przedawkowanie nie wyrządzi żadnej szkody. Może za to przyczynić się do szybszego usunięcia glonów. Produkt powinien być jednak stosowany regularnie aby był skuteczny.

Preparat jest w 100% naturalny i bezpieczny w użyciu, dlatego można mieć pewność, że nie wpłynie negatywnie na cenne okazy ryb i roślin.

Najczęściej zadawane pytania

Czy AlgoStopper szybko zlikwiduje glony w moim oczku ?

Nie. AlgoStopper jest naturalnym środkiem zapobiegającym powstawaniu glonów w zbiornikach wodnych, zawiera pewne ilości kumaryny i substancji organicznych (polifenoli), które blokują podziały komórek glonów i sinic. Produkt nie zabija już istniejących glonów, tylko w naturalny sposób ogranicza ich dalszą ekspansję. AlgoStopper powinien być stosowany regularnie podczas całego sezonu.

Zamów