BioLignit

 

BioLignit to specjalistyczny, brykietowany minerał o stosunkowo dobrze zachowanej strukturze drewna, powstający w sposób naturalny pod wpływem oddziaływania niewielkich ciśnień na pokłady torfu. Obniża i utrzymuje niskie pH wody, wprowadza do wody związki humusowe i garbniki, hamuje wzrost glonów i sinic. Sprzyja wzrostowi roślin  i jest bezpieczny dla ryb, raków i innych organizmów wodnych.

 

BioLignit

  1. Zmiękcza wodę, obniża i utrzymuje niskie pH wody;
  2. Ekologiczna i naturalna ochrona przed glonami;
  3. Do stosowania w każdym rodzaju zbiorników wodnych;
  4. Zawiera od 35 do 45 % kwasu huminowego;
  5. 100% bezpieczny dla ryb, raków i zooplanktonu;
  6. Nie zawiera chemicznych dodatków, chorobotwórczych zarazków oraz substancji toksycznych;
  7. Zapobiega nadmiernemu wzrostowi glonów i sinic;
  8. Przywraca równowagę biologiczną i stabilizuje parametry wody;
  9. Standardowo pakowany w 2 worki  gotowe do użycia w wiadrze 25 L

Sposób użycia: sprawdzić parametry wody, dobrze wypłukać i woreczki umieścić w systemie filtracyjnym lub w miejscu przepływu wody. Opakowanie 25 litrów powinno być stosowane do 5 m3 wody. Może lekko barwić wodę.

Warto wiedzieć

Lignit to jeden ze składników węgla brunatnego o stosunkowo dobrze zachowanej strukturze drewna, powstaje pod niewielkim ciśnieniem z torfu.

BioLignit to specjalistyczny i brykietowany minerał, wyselekcjonowany lignit o bardzo wysokiej zawartości kwasów huminowych.

W odróżnieniu od torfu i dzięki brykietowaniu nadaje się jako składnik złóż i mieszanek filtracyjnych do stawów kąpielowych i innych zbiorników wodnych.

Nie należy dopuszczać do wysuszenia raz zamoczonego minerału. Po po ponownym włożeniu do wody może się rozkruszyć się na mniejsze kawałki.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów BioLignit należy umieścić w miejscu dużego przepływu wody: w filtrze, za wylotem filtra, na kaskadzie, w strumieniu lub przy dyfuzorze pompy napowietrzającej.

Zamów