BioZeolit

 

BioZeolit to naturalny i specjalnie aktywowany minerał, pełniący rolę filtra biologicznego w stawach kąpielowych, hodowlanych i rybnych, oczkach wodnych, basenach z chlorowaną wodą, a także w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Wspomaga naturalny proces samooczyszczania się wody i stanowi doskonałe podłoże dla roślin wodnych. Szczególnie polecany do hodowli karpi Koi, ze względu na swoją jakość i wyjątkową czystość (niewielka zawartość domieszek). Pozyskiwany jest ze specjalnie selekcjonowanych złóż klinoptylolitu najwyższej jakości i czystości, co ma olbrzymi wpływ na pojemność jonowymienną oraz jego długie zachowanie właściwości sorpcyjnych.

BioZeolit

  1. Długofalowa i efektywna redukcja amoniaku i związków azotu;
  2. Naturalna i czysto mineralna mieszanka o frakcji 2-8 mm;
  3. Do stosowania w każdym rodzaju zbiorników wodnych;
  4. Idealne medium filtracyjne dla oczek wodnych i stawów z karpiami Koi;
  5. Dobre podłoże dla bakterii nitryfikacyjnych;
  6. Porowatość mieszanki dochodząca do 30%;
  7. Niespotykana na rynku europejskim czystość;
  8. Standardowo pakowany do wiadra 25 L z 2 woreczkami
  9. Na zamówienie dostępny w big bagach po 1 m3
  10. 1 m3 BioZeolitu waży ok. 850 kg

Sposób użycia: wsypać do woreczków i dobrze zamknąć. Wypłukać pod bieżącą wodą i woreczki umieścić w systemie filtracyjnym lub w miejscu przepływu wody. Alternatywne użycie: rozsypać w strefie regeneracyjne stawu kąpielowego lub w filtrze bagiennym w oczku wodnym. Maksymalnie po 120 dniach usunąć granulat filtracyjny w woreczkach i wymienić na nowy. Opakowanie 25 litrów stosujemy do 25 m3 wody bez ryb i do 10 m3 wody z rybami.

Warto wiedzieć

BioZeolit pełni dużą rolę w uzdatnianiu wody. Adsorbuje amoniak i związki azotu oraz inne substancje szkodliwe, a także pochłania metale ciężkie i pierwiastki radioaktywne.

BioZeolit neutralizuje kwaśną wodę i koryguje wartość pH oraz usuwa z wody mikrozanieczyszczenia powstałe w procesie jej chlorowania (THM i MX).

Dzięki dużej porowatości BioZeolit zatrzymuje cząstki koloidalne oraz rozpuszczoną materię organiczną, a także zapewnia doskonałe środowisko rozwoju pożytecznym bakteriom (bakterie nitryfikacyjne).

BioZeolit jako doskonały wymieniacz jonowy, obniża twardość wody (usuwa kationy wapnia i magnezu).

BioZeolit pozyskiwany jest tylko ze specjalnie wyselekcjonowanych złóż klinoptylolitu o najwyższej jakości i czystości, dlatego jest to obecnie najlepszy zeolit stosowany w stawach z karpiami Koi.

Zamów