EcoGerm Cess Tabs

EcoGerm Cess Tabs – wysoko skoncentrowany preparat biologiczny, który usprawnia działanie szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii o ściśle ukierunkowanym działaniu oraz enzymy, które przyspieszają rozkład nieczystości i tłuszczów. Podnosi wydajność całego procesu utylizacji. Redukuje kożuchy powierzchniowe, upłynnia osady denne i udrażnia instalacje kanalizacyjne. Powoduje rozpad szkodliwych substancji, w tym amoniaku oraz siarkowodoru, osiągając wysoką skuteczność w likwidacji przykrych zapachów. Doskonale działa w warunkach tlenowych i beztlenowych oraz w szerokim zakresie temperatur i poziomu pH. Wydajny i łatwy w użyciu – w postaci wygodnych do aplikowania musujących tabletek. Wysoka koncentracja – 5 miliardów bakterii w 1 tabletce.

Preparat EcoGerm Cess Tabs:

  1. Musująca formuła tabletek ułatwia kolonizację ścieku przez bakterie;
  2. Dodatek enzymów przyspiesza rozkład nieczystości i tłuszczów;
  3. Skuteczny – wyraźnie przyspiesza rozkład nieczystości, udrażnia i oczyszcza kanalizację oraz szamba;
  4. Wydajny – jedna tabletka zawiera ponad 5 mld specjalnie wyselekcjonowanych niepatogennych szczepów mikroorganizmów;
  5. Ekonomiczny – zmniejsza częstotliwość opróżniania zbiorników do przetrzymywania ścieków;
  6. Naturalny – nie zawiera kwasów, substancji żrących i kaustycznych, jest bezpieczny dla środowiska
  7. Wszechstronny – do stosowania w szambach, przydomowych oczyszczalniach ścieków, toaletach przenośnych, latrynach i suchych WC;
  8. Zawartość opakowania starcza na 12 miesięcy do szamb 3 m³;
  9. Opakowanie: 120 g – 24 tabletki po 5 g;
  10. Wydajność – 3 000 L. / 4 os. / 12 mies.;

 

Zastosowanie: latryny, suche WC, toalety przenośne, szamba, przydomowe oczyszczalnie ścieków.

 

Dawkowanie: oczyszczanie ścieków i szamba: 1 tabletka (5 g) na każde 3 m3 pojemności zbiornika co 14 dni. Dla lepszego efektu zaleca się użycie dawki startowej w liczbie 3 tabletek (15 g) na każde 3 m3 pojemności zbiornika, aplikację startera bakteryjnego EcoGerm Cess Starter lub dodatkowe użycie preparatu EcoGerm Cess w proszku.

 

Sposób aplikacji: oczyszczalnie ścieków i szamba: stosuj 1 tabletkę na 3 m³ napływającego ścieku co 14 dni. Tabletkę wrzuć do toalety i odczekaj do częściowego jej rozpuszczenia, a następnie spuść wodę.

Latryny i suche WC: rozpuścić w 2-3 litrach wody 1-2 tabletek i polej po powierzchni odchodów. Aplikację przeprowadzaj co 7 dni.

 

Przechowywanie: szczelnie zamknięte opakowanie przechowuj w suchym i wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze od – 30°C do 30°C.

Warto wiedzieć

Przy rozruchu oraz każdorazowym opróżnieniu szamba lub oczyszczalni należy wcześniej zaaplikować bioaktywator EcoGerm Cess Starter. W problematycznych zbiornikach można aplikować dodatkowo proszek EcoGerm Cess.

Enzymy zawarte w EcoTabs Cess Tabs odznaczają się wysoką selektywnością działania. Ma to duże znaczenie przy rozkładzie związków, które są oporne na biodegradację i detergentów.

W mikrobiologicznej obróbce ścieków zdecydowanie najlepsze efekty przynosi stosowanie sypkich preparatów zawierających jednocześnie kompozyt bakteryjny w dużym stężeniu oraz dodatek właściwych enzymów.

Wszystkie produkty z linii EcoGerm Cess zmniejszają pokłady osadów dennych, zapobiegają tworzeniu się kożuchów powierzchniowych i posiadają możliwość wiązania metali ciężkich. Są odporne na działanie chemii gospodarczej.

EcoGerm Cess Tabs zachowuje swoje właściwości przez 3 lata od daty produkcji. Po tym czasie wciąż nadaje się do użycia, ale jego aktywność może być słabsza, co trzeba wziąć pod uwagę przy obliczaniu dawki.

Zamów