EcoGerm Cess

EcoGerm Cess – naturalny preparat biologiczny do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Zawiera wyselekcjonowane mikroorganizmy w dużym stężeniu, skoncentrowane składniki enzymatyczne oraz biologiczne aktywatory. Wspomaga prawidłowe oczyszczanie ścieków, przyspieszając proces ich rozkładu i upłynniania. Wprowadzony do szamba lub toalety rozkłada nieczystości na wodę, dwutlenek węgla i związki azotu. Chroni domową instalację kanalizacyjną, drenaże i studnie chłonne i zapewnia rzadsze opróżnianie szamba. Łatwy w użyciu – w postaci wygodnych do aplikowania saszetek. Bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego.

Preparat EcoGerm Cess:

 1. W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 2. Wspomaga prawidłowe oczyszczanie ścieków, przyspieszając proces ich rozkładu i upłynniania;
 3. Zawiera wyselekcjonowane mikroorganizmy w bardzo dużym stężeniu;
 4. Efektywnie rozkłada nieczystości biologiczne;
 5. Ogranicza rozwój bakterii chorobotwórczych;
 6. Usuwa kożuch tłuszczowy i zapobiega jego powstawaniu;
 7. Niweluje nieprzyjemne zapachy;
 8. Zapewnia rzadsze opróżnianie szamba;
 9. Łatwy w użyciu – w postaci wygodnych do aplikowania saszetek;
 10. Duża wydajność – 1 opakowanie starcza na 12 miesięcy;
 11. Wysoka koncentracja –  1 g preparatu zawiera 4 mld bakterii;
 12. 1 saszetka zawiera 120 mld bakterii;
 13. Opakowanie: 360 g – 12 saszetek po 30 g
 14. Wydajność – 3 000 L. / 4 os. / 12 mies.

 

Zastosowanie: szamba, przydomowe oczyszczalnie ścieków, indywidualne instalacje kanalizacyjne, zbiorniki na gnojowicę i ścieki.

 

Dawkowanie i sposób użycia:

Jedna saszetka (30 g) raz na miesiąc, lub polowa saszetki (15g) co 14 dni. Do toalety wsyp preparat i spłucz wodą. Jednorazowa dawka przewidziana jest na 4 stałych użytkowników lub na jeden zbiornik nieczystości (osadnik) o pojemności około 3 000 litrów. Większa liczba użytkowników oraz stosowanie mocnych środków chemicznych wymaga proporcjonalnego zwiększenia dawki preparatu lub częstotliwość jego zadawania.

 

Przechowywanie: szczelnie zamknięte opakowanie przechowuj w suchym i wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze od – 30°C do 30°C.

Warto wiedzieć

Publiczna toaleta, zbiornik na gnojowicę lub szambo muszą być wypełnione minimalną warstwą wody, EcoGerm Cess rozkłada nieczystości tylko w środowisku wodnym.

Przy rozruchu oraz każdorazowym opróżnieniu szamba lub oczyszczalni należy wcześniej zaaplikować bioaktywator EcoGerm Cess Starter. W problematycznych zbiornikach można aplikować dodatkowo tabletki EcoGerm Cess Tabs.

Dla lepszego efektu należy starać się maksymalnie ograniczyć stosowanie chemicznych środków myjących podczas działania preparatu.

EcoGerm Cess zachowuje swoje właściwości przez 3 lata od daty produkcji. Po tym czasie wciąż nadaje się do użycia, ale jego aktywność może być słabsza, co trzeba wziąć pod uwagę przy obliczaniu dawki.

Wszystkie produkty z linii EcoGerm Cess zmniejszają pokłady osadów dennych, zapobiegają tworzeniu się kożuchów powierzchniowych i posiadają możliwość wiązania metali ciężkich. Są odporne na działanie chemii gospodarczej.

Zamów