EcoGerm Standard

EcoGerm Standard – skoncentrowany preparat mikrobiologiczny do regularnego stosowania w oczkach wodnych i stawach z rybami. Zawiera wyselekcjonowane i odporne szczepy pożytecznych bakterii oraz enzymy. Oczyszcza wodę i redukuje poziom chlorofilu, poprawia jej klarowność i przyspiesza rozkład odpadów organicznych. Obniża także poziom osadów dennych poprzez redukcję zawartych w nich substancji organicznych w postaci obumarłych roślin, odchodów oraz niewykorzystanych resztek pokarmowych. Poprzez efekt zajętego miejsca hamuje rozwój bakterii patogennych. Przywraca równowagę ekologiczną i przyspiesza naturalne procesy biologicznego samooczyszczania. Likwiduje nieprzyjemne zapachy i przywraca równowagę tlenową w zbiorniku wodnym.

Preparat EcoGerm Standard:

 1. W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 2. Środek przeznaczony do biologicznego oczyszczania wody w oczkach wodnych z rybami;
 3. Powoduje wzrost przejrzystości wody i likwiduje nieprzyjemne zapachy;
 4. Oczyszcza wodę z zanieczyszczeń organicznych;
 5. Poprzez efekt zajętego miejsca hamuje rozwój bakterii patogennych;
 6. Przywraca równowagę tlenową w zbiorniku wodnym;
 7. Przy regularnym stosowaniu ogranicza rozwój glonów i redukuje poziom chlorofilu;
 8. W 1 gramie produktu znajduje się ponad 3 miliardy pożytecznych i efektywnych mikroorganizmów;
 9. Jedna saszetka zawiera minimum 75 miliardów bakterii;
 10. Pojemność saszetki: 25 gram;
 11. Wydajność: 5 m3 wody.

Zastosowanie: oczka wodne z rybami, Koi ponds, kaskady, strumienie, poidełka, duże akwaria słodkowodne.

 

Sposób aplikacji: nalać do plastikowego pojemnika 5 litrów wody ze zbiornika, rozpuścić w nim zawartość saszetki i rozlać roztwór na jak największej powierzchni wody.

 

Dawkowanie: dawka początkowa 25 g preparatu na 5mwody w zbiorniku,  najlepiej po wcześniejszym zastosowaniu startera bakteryjnego EcoGerm Starter. Kolejne dawki podtrzymujące działanie środka: 25g preparatu na 5mwody w zbiorniku. Dla utrzymania osiągniętego efektu zaleca się w sezonie stosowanie dawki podtrzymującej 1 raz w miesiącu. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po kilku dniach.

 

Przechowywanie: szczelnie zamknięte opakowanie przechowuj w suchym i wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze od – 30°C do 30°C.
Jak i kiedy stosować ten produkt? – kalendarz z terminami aplikacji

Warto wiedzieć

Największą skuteczność działania preparatu EcoGerm Standard osiąga się w wodzie o temp. powyżej 10 stopni Celsjusza.

EcoGerm Standard powinno się stosować regularnie, po wiosennej aplikacji startera bakteryjnego EcoGerm Starter i po wcześniejszym użyciu EcoGerm Ponds.

Preparatów mikrobiologicznych nie wolno używać razem ze środkami dezynfekującymi i antybiotykami. Nie należy ich mieszać lub rozpuszczać w chlorowanej wodzie.

Zawarte we wszystkich produktach z linii EcoGerm bakterie probiotyczne poprawiają kondycję i odporność ryb i innych organizmów wodnych.

Regularne korzystanie z pełnej gamy produktów z linii EcoGerm to gwarancja czystej i przejrzystej wody przez cały rok.

Najczęściej zadawane pytania

Ile razy w sezonie powinienem stosować preparat mikrobiologiczny EcoGerm Standard?

Bakterie EcoGerm Standard powinno się stosować dopiero po wcześniejszej aplikacji startera bakteryjnego EcoGerm Starter, bakterii EcoGerm Ponds i tylko wtedy gdy temperatura wody przekroczy 10°C. Optymalnym terminem stosowania jest maj, czerwiec, lipiec i sierpień.

Zamów