PhosBinder

 

Środek mineralny zapobiegający wzrostowi glonów poprzez długofalowe wiązanie fosforanów oraz usuwający z wody trujące metale ciężkie takie jak miedź, ołów i cynk. PhosBinder zawiera wkład filtracyjny PhosBinder Ca,  PhosBinder Fe i PhosBinder Zeolit

PhosBinder Ca jest białym, porowatym minerałem wapnia. Fosforany i metale ciężkie wiązane są efektywnie i trwale w strukturze porowatej minerału.

PhosBinder Fe jest brązowym, porowatym minerałem żelaza i wiąże efektywnie fosforany i siarczki.

PhosBinder Zeolit jest naturalnym minerałem o dużej porowatości, charakteryzującym się wysoką absorbcją amoniaku i związków azotu.

Środek PhosBinder:

  1. W 100% ekologiczny;
  2. Długofalowe i efektywne wiązanie fosforanów;
  3. Dzięki trzem gotowym wkładom filtracyjnym, aplikacja środka jest bardzo prosta i bezpieczna;
  4. Związany fosfor może być stosowany wraz z całym materiałem jako nawóz do roślin;
  5. Nadaje się idealnie do adsorpcji fosforanów w miesiącach zimowych;
  6. Do zastosowania w każdym zbiorniku wodnym;
  7. Polecany jako wymienne i porowate wkłady do filtrów;
  8. Nieszkodliwy dla ludzi, roślin i zwierząt;
  9. Środek czysto mineralny.

Sposób aplikacji: Zestaw zawierający trzy wkłady filtracyjne po 1 kg wystarcza na 16 000 litrów przy zarybionym zbiorniku i na 50 000 litrów przy niezarybionym zbiorniku na okres do 60 dni.  Wkłady filtracyjne przed użyciem należy opłukać pod bieżąca wodą i stosować bezpośrednio w filtrach, w zimie przy dyfuzorze pompy napowietrzającej jak również w miejscach o dobrej cyrkulacji wody tj. strumienie, kaskady, okolice pompy. Produkt przez jakiś czas może lekko barwić wodę.
Jak i kiedy stosować ten produkt? – kalendarz z terminami aplikacji

Warto wiedzieć

PhosBinder zmniejsza zawartość fosforanów w wodzie poniżej wartości granicznej wymaganej dla wzrostu glonów wynoszącej 0,030 mg/l, dzięki czemu trwale chroni zbiornik wodny przed nadmiernym wzrostem glonów.

PhosBinder może z powodzeniem zastępować oryginalne wkłady filtracyjne różnych producentów filtrów lub może służyć jako wkład uzupełniający.

Związki fosforu usuwane są trwale ze zbiornika wodnego w zachodzących procesach sorpcji. Unika się w ten sposób możliwego wstecznego ich uwolnienia.

Jeden zestaw trzech wkładów filtracyjnych PhosBinder w idealnych warunkach jest w stanie związać minimum 200 g PO4. To obecnie najlepszy i najtańszy sposób na wiązanie związków fosforu.

Regularne stosowanie środka PhosBinder pomaga utrzymać zbiornik wodny w dobrej kondycji. Środek jest całkowicie naturalny i bezpieczny w użyciu.

Zamów