PhosSorb

 

Preparat mineralny skutecznie wiążący fosforany. Wyraźnie hamuje wzrost i rozwój wszelkiego rodzaju glonów w zbiornikach wodnych. Ogranicza powstawanie osadów dennych, zapobiegając tym samym akumulacji mułu i formowaniu się szlamu. Poprawia kondycję roślin wodnych. Preparat stosowany w zalecanych dawkach jest bezpieczny dla ludzi, roślin oraz ryb i innych organizmów wodnych.

 

Preparat PhosSorb:

  1. Produkt czysto mineralny, w 100 procentach ekologiczny;
  2. Natychmiastowe, trwałe i efektywne wiązanie fosforanów;
  3. Skutecznie ogranicza wzrost glonów nitkowatych;
  4. Idealnie zabezpiecza zbiorniki wodne na zimę;
  5. Ogranicza powstawanie mułu i szlamu;
  6. Wspomaga wydajność filtrów i systemów filtracyjnych;
  7. Sorpcja fosforu dochodząca do 199 g;
  8. Łatwy w użyciu – dozowanie dostosowane jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego;
  9. Bezpieczny dla karpi Koi i jesiotrów.

 

Zastosowanie: oczka wodne z rybami, stawy kąpielowe, stawy naturalne, zbiorniki retencyjne, jeziora, Koi ponds, oczyszczalnie ścieków.

 

Sposób aplikacji: preparat podawać w ilości 500 g na 10 000 l wody. Preparat należy stosować przed zimą i po zimie, gdy w zbiornikach wodnych dochodzi do największego stężenia fosforanów, a także latem przy natężonym zakwicie glonów. Jeżeli do zbiornika wodnego stale przedostaje się nowa dawka fosforanów, np. podczas przekarmiania ryb lub wraz ze spływającą wodą powierzchniową, preparat należy aplikować regularnie co 8 tygodni. Rozsypać równomiernie po całej powierzchni wody. Filtry i lampa UV mogą być włączone. Osad, który może pojawić się na dnie, zniknie po kilkunastu dniach. Wartość pH wody podczas aplikowania nie powinna być wyższa niż 8,8. Jeżeli przekracza tę granicę, najpierw należy zastosować preparat pH Minus. Przestrzegać zalecanych dawek.

 

Przechowywanie: Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w temperaturze powyżej zera.

 

PhosSorb – Analiza sorpcji fosforu
Jak i kiedy stosować ten produkt? – kalendarz z terminami aplikacji

Warto wiedzieć

PhosSorb natychmiastowo i trwale redukuje zawartość fosforanów w wodzie poniżej decydującego dla rozwoju glonów poziomu 0,030 mg/l.

W celu uzyskania optymalnych efektów, zaleca się stosowanie PhosSorb w odstępie 6 tygodni, oraz po każdym zwalczaniu glonów nitkowatych za pomocą preparatu AlgoSplit.

Optymalnym czasem stosowania PhosSorb jest okres przed zimą i po zimie, gdyż wtedy w zbiornikach wodnych występuje największe stężenie fosforanów.

Fosfor to decydujący składnik dla rozwoju glonów nitkowatych: 0,1 mg fosforu = 0,306 mg jonów fosforanowych. Wartość graniczna, powyżej której następuje szybki rozwój glonów wynosi 0,035 mg/l fosforanów.

PhosSorb jest całkowicie bezpiecznym preparatem o sorpcji sięgającej do 199 g fosforu. Jest to obecnie jeden z najsilniejszych produktów tego typu na świecie.

Najczęściej zadawane pytania

Czy PhosSorb mogę stosować w stawach hodowlanych i w zbiornikach z jesiotrami ?

Tak. PhosSorb jest produktem czysto mineralnym i nie zawiera żadnych substancji czynnych akumulujących się w ciele ryb przeznaczonych do celów spożywczych. Jego wysokie właściwości sorpcyjne w stosunku do związków fosforu i metali ciężkich wynikają z zastosowania specjalnej obróbki termicznej użytej podczas produkcji preparatu. Jest całkowicie bezpieczny dla jesiotrów, pstrągów i karpi Koi.

Zamów