Ekologiczny nawóz – EcoBio Stim

 

Skoncentrowany nawóz w płynie do wszystkich rodzajów roślin domowych, balkonowych, ogrodowych, szklarniowych, a także wodnych. Naturalna odżywka i ochrona biologiczna w jednym – eliminuje i odstrasza szkodniki oraz zapobiega rozwojowi wielu chorób, w tym grzybowych. Zawiera niezbędne pierwiastki, m.in. azot, fosfor, potas, wapń, magnez, siarkę, sód, żelazo oraz mikroelementy: żelazo, mangan, cynk, miedź, bor, chrom w łatwo przyswajalnej postaci. Pożyteczne mikroorganizmy wchodzące w skład preparatu uaktywniają składniki pokarmowe zawarte w glebie potrzebne do prawidłowego wzrostu roślin. EcoBio Stim szczególnie polecany jest przy ekologicznej uprawie roślin.

Ekologiczny nawóz - EcoBio Stim

  1. Ekologiczny i bezpieczny dla środowiska
  2. Naturalnie odżywia, uodparnia i leczy rośliny
  3. Eliminuje i odstrasza szkodniki
  4. Zapobiega rozwojowi chorób grzybowych
  5. Zawiera niezbędne pierwiastki oraz pożyteczne mikroorganizmy
  6. Do wszystkich rodzajów roślin – domowych, balkonowych, ogrodowych, szklarniowych i wodnych
  7. Dostępny w opakowaniu 300 ml

 

Sposób aplikacji: przy każdorazowym podlewaniu roślin lub w formie oprysku dolistnego po uprzednim rozcieńczeniu z wodą. W przypadku zwalczania chorób należy wykonać oprysk interwencyjny 4 razy w ciągu dwóch pierwszych dni, a następnie regularnie podlewać rośliny preparatem rozcieńczonym z wodą. Na dnie butelki może tworzyć się naturalny osad – przed użyciem wstrząsnąć.

 

Dawkowanie: każdorazowe podlewanie roślin: 100 ml koncentratu na 5 l wody; oprysk dolistny: 100 ml koncentratu na 2 l wody; oprysk interwencyjny: 300 ml koncentratu na 2 l wody. W przypadku opornych szkodników zastosować EcoBio Spray.

 

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w temperaturze powyżej zera do +25°C.

Warto wiedzieć

EcoBio Stim ukorzenia młode sadzonki i sprzyja mikoryzie. Wzmacnia system korzeniowy roślin przy udziale dużej ilości pożytecznych mikroorganizmów, również takich, które wytwarzają trwałą próchnicę i wiążą azot z powietrza.

Preparat polecany do upraw ekologicznych. Nadaje się do wszystkich roślin: kwiatów domowych, balkonowych i ogrodowych, upraw warzywnych i owocowych, trawników, sadów, drzew i krzewów.

Produkt naturalny i ekologiczny. Odżywia i uodparnia rośliny na choroby grzybowe, patogeny i niskie temperatury. Ułatwia roślinom regenerację po uszkodzeniach mechanicznych lub chorobach.

EcoBio Stim zawiera wszystkie niezbędne makroskładniki i mikroelementy konieczne do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin – wszystkie w postaci bardzo dobrze przyswajalnej przez rośliny.

Pomimo zawartości niezbędnych składników odżywczych, roślina pobiera z preparatu tylko te składniki, których w danej chwili potrzebuje – niema ryzyka przedawkowania przy stosowaniu zalecanych dawek preparatu.

Najczęściej zadawane pytania

Jak stosować EcoBio Stim w przypadku roślin domowych w okresie zimowym?

W okresie zimowym rośliny zielone należy nawozić zmniejszoną o połowę dawką preparatu, natomiast rośliny kwitnące – nawozić tak jak w okresie letnim. Dodatkowo w pomieszczeniach suchych dobrze jest zwykłą wodą nawilżać od czasu do czasu powietrze wokół rośliny.

 

Dlaczego EcoBio Stim można stosować jako nawóz uniwersalny? Przecież różne gatunki roślin potrzebują różnego stosunku NPK w dostarczanym nawozie.

EcoBio Stim poza niezbędnymi pierwiastkami, które znajdują się w każdym nawozie zawiera również pożyteczne mikroorganizmy, w tym mikroorganizmy wiążące trwałą próchnicę oraz azot z powietrza. Przy współudziale mikroorganizmów roślina pobiera wybiórczo składniki odżywcze, które w danym momencie są jej potrzebne. Pozostałe składniki znajdują się w glebie, ale roślina ich nie pobiera (o ile ich nie potrzebuje).

 

Czy występowanie w nawozie EcoBio Stim pożytecznych mikroorganizmów ma związek ze szczepionkami mikoryzowymi?

Mikroorganizmy występujące w preparacie tworzą mikoryzę i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych szczepionek mikoryzowych dla roślin nawożonych EcoBio Stim.

 

Jaka jest różnica między nawożeniem dolistnym a nawożeniem doglebowym?

Podstawą nawożenia roślin jest nawożenie doglebowe. Poprzez nawożenie dolistne roślina dokarmiona jest w ciągu kilku godzin, natomiast pobieranie składników odżywczych przez system korzeniowy trwa minimum kilka dni, co uzależnione jest od warunków glebowych i klimatycznych. W przypadku niedoboru niektórych składników odżywczych, czas ich standardowego uzupełnienia może być dla danej rośliny zbyt długi. Warto wtedy wykonać nawożenie dolistne. Oprysków nawozami nie powinno się wykonywać przed deszczem i przy pełnym słońcu, ponieważ może dojść do poparzenia roślin. Podczas wysokiej temperatury roztwór nawozu bardzo szybko odparowuje i zmniejsza się jego pobieranie przez roślinę.

Zamów